Africké fialky

Sběratelství

Do jakých skupin můžeme z hlediska původu dělit africké fialky? Proč je důležité zachovávat jmenovky? Existují kompletní katalogy afrických fialek? A jak správně zabalit rostliny pro zaslání poštou? To vše si povíme v sérii článků o sběratelství a budování kolekce.

Komerční a šlechtěné kultivary

Komerční odrůdy se prodávají v květinářstvích, šlechtěné jsou produktem světových šlechtitelů.

Přečíst

Jmenovky nad zlato

Každý kultivar má své jméno. Pokud nakupujete šlechtěné odrůdy u zkušených sběratelů, získáváte spolu s rostlinou také příslušnou jmenovku.

Přečíst

Prefixy

Pokud se sbíráním fialek začínáte, jistě jste si někdy položili otázku, jaký význam má skupina iniciálových písmen před vlastním názvem kultivaru.

Přečíst

Registry fialek

Pěstitelé se často ptají, zda existuje veřejně přístupná databáze afrických fialek s fotografiemi, podle které by si mohli ověřit, jak má daný kultivar vypadat.

Přečíst

Fialkománie

Tu musím mít. A tuhle taky potřebuji! Diagnóza: fialkománie. Projevuje se touhou vlastnit všechny fialky na světě, přestože už máme deset podobných.

Přečíst

Ceny fialek

Jaké ceny sazenic a listových řízků můžete očekávat u zahraničních pěstitelů a za kolik se prodávají ty stejné kultivary u nás? A co potřebujete k dovozu ze zahraničí?

Přečíst

Posílání poštou

Listy i mladé rostlinky fialek je možné posílat poštou. Vhodná doba pro zaslání je v rozmezí dubna až října, kdy se denní teploty drží nad 10°C a v noci nemrze.

Přečíst